آسان انتخاب کنید

ایوپ

محل ایوپ سلطان

ایوپ در قسمت اروپایی استانبول و در غرب گلدن هورن قرار دارد و از شمال به ساحل دریای سیاه می رسد. همسایه های آن ساریر در شرق، کایتحانه و بی اوغلو در جنوب شرقی، قاضی عثمان پاشا، فتیح و سلطان قاضی در جنوب، باشاک شهیر در جنوب غربی و آرناووت کوی در غرب، هستند.

می توان گفت که منطقۀ بزرگ ایوپ سلطان و محله های آن بسیار مهم است، زیرا منطقه ای ممتاز در نزدیکی منطقۀ فتیح، مرکز استانبول و نزدیک به مناطق تکسیم و سیسلی است که به ساکنان اجازه می دهد تا به راحتی به تمام مناطق استانبول رفت و آمد کنند.

حمل و نقل عمومی در ایوپ سلطان

علاوه بر موقعیت خوب محله، حمل و نقل عمومی نیز در آن بسیار خوب است. زیرا وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو، متروباس، تراموا و تاکسی در آن زیاد است که دسترسی به همۀ مناطق استانبول را آسان می کند و باعث صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینه می شود که اگر قصد زندگی دائمی در استانبول را داشته باشید، این موارد فاکتورهایی مهمی هستند.

مناطق دیدنی در ایوپ سلطان

کانال آب مگلووا

معمار سنان یکی از محبوب ترین و معروف ترین معمارهای امپراتوری عثمانی است. در منطقۀ ایوپ توریست ها و مردم محلی، نبوغ او را در ساخت کانال آب مگلووا تحسین می کنند. این مکان در ارتفاع 36 متری و طول 285 متر و در دو طبقه هنوز کاملاً فعال است و می توان آن را در لیست کانال های باستانی در جهان قرار داد.

مسجد و آرامگاه ایوپ سلطان

آرامگاه ابوایوپ الانصاری درون مسجد معروف ایوپ سلطان قرار دارد. این مسجد برای مسلمانان بسیار مهم است و نباید دست کم گرفته شود. این بنا در سال 1453 و پس از فتح قسطنطنیه ساخته شد، آرامگاه نیز بعدها در سال 1459 توسط سلطان فتیح محمد ساخته شد. این مکان برای عموم باز است و هر ماه صدها حاجی از آن دیدن می کنند، زیرا آنها می خواهند به دوست حضرت محمد ادای احترام کنند و عده ای می گویند به همین دلیل است که اولین فتح معنوی استانبول انجام شد. این منطقه به نام وی نام گذاری شده است.

مسلمانان اغلب این محل را زیارت می کنند، اما توریست ها از مسجد دیدن می کنند تا بتوانند ایوپ یکی از سنتی ترین مناطق استانبول را بشناسند. جمعه روز شلوغی برای این مکان است، زیرا روز مقدس مسلمانان است، اما در سایر روزهای هفته و خارج از زمان نماز، پذیرای توریست ها نیز می باشد.

تپۀ پیرلوتی

تپۀ پیر لوتی محلی برای یافتن آرامش و دور شدن از سر و صدای شهر است. این محل مشرف به گلدن هورن است و نام غیر ترکی آن از نویسندۀ معروف فرانسوی، پیر لوتی گرفته شده که در نیمۀ دوم قرن 19 در استانبول حضور داشت. او آرامش را در این تپه یافت، زیرا تا جایی که چشم کار می کرد ویویی بی نظیر داشت و او بسیاری از اشعار و رمان هایش را از این محل الهام گرفته است. یک کافه تریا در بالای تپه وجود دارد که قهوه و چای سرو می کند و تنها کاری که باید بکنید این است که بنشینید و از یکی از مناظر زیبای طبیعت استانبول لذت ببرید.

21 املاک
مرتب سازی بر اساس:

مقایسه ملک ها

مقایسه