آسان انتخاب کنید

22 جاذبه برتر گردشگری در استانبول

22 جاذبه برتر گردشگری در استانبول

سفر به استانبول و گردشگری در استانبول یکی از کلانشهرهای بزرگ جهان است که توسط امپراطوری ها در طول قرون متمادی ، اروپا و آسیا  را به هم پیوسته است. مستعمره بیزانس که در حدود 1000 سال قبل از میلاد تأسیس شد ، به پایتخت بزرگ امپراتوری بیزانس، قسطنطنیه تبدیل شد و پس از فتح عثمانی این شهر ، جایگاه باشکوه خود را به عنوان قلب امپراتوری حفظ کرد. این شهر (که پس از تأسیس جمهوری ترکیه به استانبول تغییر نام داده است) به طور آزاد پراکنده با بقایای باشکوه تاریخ طولانی و برجسته آن است و گشت و گذار در اینجا حتی خبره ترین بازدید کنندگان آثار تاریخی را تحت تأثیر قرار می دهد.

و همچنین چهار مکان بزرگ (ایاصوفیه ، کاخ توپکاپی ، مسجد آبی و بازار بزرگ) ، وقت کافی برای کاوش در مناظر دیگر می گذارند. اگرچه بسیاری از جاذبه های گردشگری در منطقه قدیمی شهر سلطان احمد واقع شده اند ، و یا در نزدیکی آن قرار دارند ، اما کارهای دیگری وجود دارد که می توان در تمام نقاط دورتر از شهر انجام داد. سفر به استانبول را با لیست ما از بهترین جاذبه های گردشگری در استانبول برنامه ریزی کنید.

1.ایاصوفیه

ایاصوفیه در سفر به استانبول

شماره یک گردشگری در استانبول، گفته می شود که هنگامی که امپراتور بیزانس جوستینین برای اولین بار در سال 536 میلادی وارد کلیسای تمام شده خود شد ، فریاد زد: “جلال خدا که من به خاطر چنین کاری داوری شده ام. ای سلیمان ، من تو را پیشی گرفتم!” ایاصوفیه (که قبلاً هاگیا صوفیا بود) نمایانگر تکبر و خواست امپراتوری به جهان ثروت و توانایی فنی امپراتوری بود. سنت معتقد بود كه نواحی اطراف تاج و تخت امپراتور در كلیسا مركز رسمی جهان است.

پس از تسخیر آن توسط ارتش عثمانی قسطنطنیه ، تبدیل آن به مسجد شد ، و سپس در قرن بیستم تبدیل به موزه گشت ، در سفر به استانبول ایاصوفیه یکی از مهمترین نقاط دیدنی استانبول است.

2. کاخ توپکاپی (Topkapi Sarayi)

 سفر به استانبول کاخ توپکاپی  (Topkapi Sarayi)

این کاخ باشکوه در کنار بسفر ، اولین بار توسط مهمت فاتح در قرن 15 ساخته شد ، جایی که سلاطین امپراتوری عثمانی تا قرن 19 بر سلطه های خود حکومت می کردند. این مجموعه گسترده نمایشگر خیره کننده ای از هنر اسلامی است که سرسراهای شفاف با تزیینات کاشی های  دست نویس و پیچیده ای در اتاق ها ، که همه آنها محدود به دیوارها و برجهای جنگی است ، پیوند خورده است.

از میان نکات برجسته بسیاری در اینجا ، مشهورترین حرمسرا هستند (جایی که بسیاری از صیغه ها و بچه های سلطان روزهای خود را می گذرانند). حیاط دوم ، جایی که می توانید در میان آشپزخانه های وسیع قصر قدم بزنید و در فضای داخلی خیره کننده اتاق شورای امپریال مبهوت شوید. و حیاط سوم ، که شامل اتاق های خصوصی سلطان بود.

در حیاط سوم همچنین مجموعه ای برجسته از یادگارهای پیامبر اکرم (ص) را در اتاق امانات به نمایش می گذارد و خانه خزانه داری امپریال به حساب می آید ، جایی که خزانه اشیاء پرزرق و برق درخشان و سنگهای قیمتی گرانبهاست که چشمان شما را نوازش می کند. برای دیدن کامل کاخ توپکاپی ، حداقل نیمی از روز نیاز دارید.

مکان: Babih :mayun Caddesi ،  Ghlhane Park

سایت رسمی: http://topkapisarayi.gov.tr

3.مسجد آبی (Sultan Ahmet Camii)

مسجد آبی (Sultan Ahmet Camii) سفر به استانبول

هدیه بزرگ معماری سلطان احمد اول به پایتخت وی این مسجد زیبا بود که امروزه به عنوان مسجد آبی معروف است. این مسجد که بین سالهای 1609 و 1616 ساخته شده است ، هنگام تمام شدن آن در سراسر جهان اسلام باعث ایجاد اختلافات شدیدی شد زیرا شش مناره داشت (همان شماره مسجد بزرگ مکه). سرانجام یک مناره هفتم به مکه فرستاده شد تا اختلاف نظرها را حل کند.

این مسجد لقب خود را از دکوراسیون داخلی‌اش و ده ها هزار کاشی ایزنیک گرفته. تاثیر کل فضایی داخلی و رنگ ها باعث شده است که این مسجد به یکی از بهترین دستاوردهای معماری عثمانی تبدیل شود. در میان باغهایی که بین مسجد آبی و ایاصوفیه ساخته شده است. یک لذت دیدنی عالی از سفر به استانبول قدم زدن در میان باغ‌هایی است که بین مسجد آبی و اویا صوفیه ساخته شده است و مشاهده دوئل گنبدهای این دو مسجد است. برای غافلگیری بیشتر در غروب بروید وقتی که دعای نماز از مناره مسجد آبی پخش میشود.

بازار آراستا مستقیماً در پشت مسجد آبی قرار دارد. در سفر به استانبول مکانی عالی برای خرید زیرا فروشگاه های صنایع دستی در اینجا سوغاتی با کیفیت بالا می فروشند. حتی اگر علاقه ای به مرور ندارید ، به اینجا بروید تا موزه موزائیک کاخ بزرگ را ببینید که بین بازار آراستا و مسجد جمع شده است.گردشگری در استانبول این موزه کوچک قطعه 250 متری سنگ فرش موزائیک را که در دهه 1950 در اینجا کشف شد به نمایش می گذارد. پانل های اطلاعاتی عالی ، بازیابی کف موزاییک و نجات متعاقب آن را توضیح می دهند.

4. مخزن باسیلکا (Yerebatan Sarniçi)

مخزن باسیلکا (Yerebatan Sarniçi) سفر به استانبول

مخزن باسیلکا یکی از شگفت آورترین جاذبه های گردشگری استانبول است. این تالار بزرگ زیرزمینی کاخ مانند، با پشتیبانی 336 ستون در 12 ردیف ، ذخیره آب امپراتوری را برای امپراتوران بیزانس نگهداری می کرده. این پروژه توسط کنستانتین کبیر آغاز شد اما در قرن ششم توسط امپراتور جاستینیان به پایان رسید.

بسیاری از ستون های مورد استفاده در ساخت و ساز از سازه های کلاسیک قبلی بازیافت شده و دارای حک شده های تزئینی بودند. معروف ترین این پایه ها ستونی است که به گوش های شمال غربی با حکاکی های سر مدوسا معروف به سنگ های مدوسا است. بازدید از اینجا با ستون هایی که به زیبایی روشن و تداعی کننده جریان آب هستند حس بسیار زیبای در شما ایجاد میکند.

مکان: Yerebatan Caddesi، Sultanahmet

سایت رسمی: https://www.yerebatan.com/

5. هیپودروم

هیپودروم در سفر به استانبول

هایپودروم باستان توسط سپتیمیوس سوروس در سال 203 میلادی آغاز و توسط کنستانتین کبیر در سال 330 میلادی به پایان رسید. این مرکز زندگی عمومی بیزانس و صحنه بازی های پر زرق و برق و مسابقات ارابه بلکه درگیری جناحی نیز بوده است. امروز به جز بخش کوچکی از دیوارهای گالری در ضلع جنوبی ، قسمت زیادی از هیپودروم برای دیدن باقی نمانده است ، اما At Meydani (پارک) ، که هم اکنون در سایت ایستاده است ، در سفر به استانبول دارای بناهای متنوعی است.

در سمت شمال غربی چشمه ای قرار دارد که در سال 1898 توسط امپراتور آلمان ویلیام دوم به سلطان عثمانی تقدیم شد. سپس ، به سمت جنوب غربی ، سه بنای باستانی قرار دارد: یک چشمه مصری 20 متری بلندی (از هلیوپولیس). ستون مار اینجا از دلفی توسط کنستانتین آورده شده است. و یک سنگ هرمی شکل که در ابتدا با آبکاری برنزی و طلا پوشیده شده بود تا اینکه توسط سربازان جنگ صلیبی  4 در سال 1204 به سرقت رفت.

6. موزه باستان شناسی استانبول

موزه باستان شناسی استانبول

فقط یک پلک، مکث و پرش از کاخ توپکاپی ، این مجموعه مهم موزه مجموعه ای از آثار باستانی عجیب از ترکیه و سراسر خاورمیانه را گرد هم می آورد که وسعت گسترده ای از تاریخ این منطقه را در بر می گیرد. در این مجموعه سه بخش جداگانه وجود دارد که هر یک از آنها قابل بازدید هستند: موزه شرق باستان؛ موزه اصلی باستان شناسی؛ و کاشی کاری غرفه از مهمت فاتح ، که دارای مجموعه ای حیرت انگیز از هنر سرامیک است. و همچنین تمام آثار باستانی فوق العاده که در معرض نمایش قرار گرفته اند ، سالن نمایش جالب استانبول در گذر قرن ها در موزه اصلی باستان شناسی را از دست ندهید.

7. بازار بزرگ (کاپالی چارشی)

بازار بزرگ (کاپالی چارشی)

برای بسیاری از بازدید کنندگان ، در سفر به استانبول و گردشگری در استانبول یعنی خرید و بازدید از موزه ها و جاذبه های یادبود. و بازار بزرگ جایی است که همه در خود یکجا دارد. این بازار گسترده سرپوشیده در واقع اولین مرکز خرید جهان است که کل یک محله شهری را در برگرفته ساخته شده از دیوارهای ضخیم ، بین مسجد نورعثمانیه و مسجد بیاضیت قرار داده است. مسجد بیاضیت (ساخته شده در سال 1498-1505) دارای معماری با الهام از ایاصوفیه است.

ورود به بازار از طریق یکی از 11 دروازه ورودی صورت میگیرد که از آنجا پیچ و خم هایی از سقف های طاق دار، پوشیده از مغازه ها و غرفه های سوغاتی و صنایع دستی ترکیه را میتوانید ببینید که منطقه را پوشانده است.

خرید و فروش در بازار بزرگ هنوز هم در بخشهای خاصی تفکیک شده است که باعث می شود گردش و خرید راحت تر شود.

8. مسجد سلیمانیه

مسجد سلیمانیه (سلطان سلیمان)

مسجد سلیمانیه با نشستن بالای تپه ناحیه سلطان احمد، یکی از دیدنی ترین نقاط دیدنی استانبول است. این بنا برای سلیمان باشکوه توسط معمار مشهور عثمانی ، معمار سینان بین سالهای 1549 تا 75 ساخته شده است. فضای داخلی ، تحت سلطه گنبد 53 متری بلند آن ، به دلیل تناسب هماهنگ و وحدت طراحی بسیار باشکوه است. درسفر به استانبول حتما در خارج از منطقه باغ آرام یک قبرستان جالب عثمانی قرار دارد را بازدید کنید که در آن خانه هایی از قبور (مقبره) سلطان سلیمان و همسرش هاسکی خرم سلطان (که در غرب به عنوان روکسلانا مشهور است) نیز هست.

9. بازار ادویه (مصیر چارشی)

بازار ادویه (میصیر چارشی)

بازار ادویه (مصیر چارشی) مکانی برای رفع نیازهای غذایی شما از لوکوم (شیرینی ترکیه) ، میوه خشک شده ، آجیل ، گیاهان دارویی و البته ادویه جات است. بخش عمده ای از پولی که به ساخت آن کمک کرده است از مالیاتی است که دولت عثمانی بر محصولات مصری وضع کرده است ، به همین دلیل نام آن به زبان ترکی (مصیر چارشی) به معنای “بازار مصر” است. بازدید از بازار ادویه (مصیر چارشی) یکی از محبوب ترین کارهایی است که می توان انجام داد. سعی کنید قبل از ساعت 11 صبح یا بعد از ظهر 4 بعد از ظهر بیایید.

درست در ورودی اصلی ورودی اصلی Spice Bazaar ، مسجد ینی با شکوه قرار گرفته است که در سال 1615 آغاز و در سال 1663 به پایان رسید – این برای استانبول “جدید” است. شایان ذکر است که در هنگام گشت و گذار به این منطقه نگاهی بیندازید ، زیرا فضای داخلی با کار کاشی کاری و استفاده آزادانه از برگ طلایی تزئین شده است.

آدرس: Yeni camii Meydani, Eminönü

10. کاخ دولماباهچه

کاخ دولماباهچه

کاخ مجلل و زینت بخش دولماباهچه Dolmabahçe تأثیر روشنی از دکوراسیون و معماری اروپا بر امپراتوری عثمانی در قرن 19 را نشان می دهد. در سال 1854 توسط سلطان عبدالملید اول ساخته شد ، جایگزین کاخ توپکاپی به عنوان محل اصلی سلاطین شد. باغ های رسمی با چشمه ها و حوضه های تزئینی و تخت های گل شکوفه آراسته شده اند ، در حالی که فضای داخلی درخشش و شکوه بی نظیر سبک رنسانس ترکیه خیره کننده است… در فضای داخلی از ترکیب عناصر روکوکو ، باروک ، نئوکلاسیک و عثمانی را با لوسترهای کریستالی ماموت ، استفاده آزاد از طلا ، مبلمان به سبک فرانسوی و سقف های خیره کننده از نقاشی استفاده می کند.

مکان: Dolmabahçe Caddesi ، Beşiktas

سایت رسمی: http://www.millisaraylar.gov.tr/

11. کلیسای چورا (Kariye Müzesi)

کلیسای چورا (Kariye Müzesi)

چورا به معنی “کشور” به زبان یونانی است ، و این کلیسای زیبا (که در ابتدا کلیسای مقدس ناجی چورا نامیده می شد) درست در زیر دیوارهای قدیمی شهر قسطنطنیه قرار دارد. اولین كلیسای چورا احتمالاً در قرن 5 ساخته شده است ، اما آنچه كه اكنون می بینید ، بازسازی قرن ششم این ساختمان است و در قرن نهم كاملاً تخریب شد و از قرون یازدهم تا چهاردهم میلادی چندین قله برداشت.

گردشگری در استانبول و بازدید این کلیسا (اکنون یک موزه) به دلیل موزائیک های پر جنب و جوش قرن چهاردهم مشهور است که تقریباً دست نخورده در این دو نارتکس و به طور جزئی در شبستان و نقاشی های دیواری در کنار دیوارها و گنبدها حفظ شده است. این نمونه های باورنکردنی از هنر بیزانس طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهد ، از تبارشناسی مسیح گرفته تا داستانهای عهد جدید.

مکان: Kariye Camii Sokak، Edirnekapi

12. موزه هنرهای ترکی و اسلامی (Türk ve Islam Eserleri Müzesi)

موزه هنرهای ترکی و اسلامی (Türk ve Islam Eserleri Müzesi)

این موزه که در کاخ ابراهیم پاشا واقع شده و برای سلطان سلیمان باشکوه بزرگ وزیر بود ، در سفر به استانبول برای هر کسی که علاقه مند به هنر عثمانی و اسلامی باشد ، یک جاذبه دیدنی است. مجموعه فرش های نمایش داده شده در اینجا گسترده است و توسط کارشناسان نساجی به عنوان بهترین های جهان محسوب می شوند. این مکان مهم است که می توانید نگاهی بی نظیر به سبک خیره‌کننده تابلو فرشهای ترکیه در طول قرون  بیاندازد (همراه با فرشهای قفقاز و ایران) قبل از آغاز یک سفر خرید برای خرید قطعه فرش برای خانه خودتان.

همچنین نمایشگاه های سرامیکی ، خوشنویسی و نمایشگاه های حکاکی شده روی چوب از تاریخ نهم میلادی تا قرن نوزدهم به نمایش گذاشته شده است.

مکان: Meydani Caddesi, Sultanahmet

13. ایاصوفیه کوچک (Küçük Aya Sofya)

ایاصوفیه کوچک (Küçük Aya Sofya)

قبل از اینکه امپراتور جاستینیان ایاصوفیه را بسازد ، باید آزمایش میکرد که آیا ساختمان به لحاظ ساختاری کار می کند ، بنابراین او ابتدا این نسخه مینیاتوری را ساخت. نام اصلی آن کلیسای Sergius و Bacchus بود ، اما موازات آشکار معماری با ایاصوفیه باعث شد که نام مستعار طولانی آن به عنوان رسمی ساختمان تبدیل شود. در دوره عثمانی ، این کلیسا به یک مسجد تبدیل شده و امروز همچنان به عنوان یک مسجد فعالیت می کند. اگرچه تناسبات آن به اندازه سایر مناطق گردشگری  در استانبول با شکوه نیست ، اما این بنا به زیبایی مرمت شده است و ارزش دیدن دارد.

سفر به استانبول و قدم زدن در اینجا ، پایین کوچه های باریک که با ساختمانهای بلند عثمانی پوشیده شده است – بعضی از آنها با شکوه احیا شده و برخی دیگر در حال نابودی هستند – یک آرامش عرفانی در منطقه سلطان احمد مرکزی شما هدیه میکند. وقت خود را برای نوشیدن یک لیوان چای در باغ صلح آمیز و آرامش بخش ایاصوفیه کوچک صرف کنید تا انرژی خود را برای استفاده در گشت و گذار بعدی بازیابی کنید.

مکان: Küçük Aya Sofya Caddesi , Sultanahmet

14. مسجد رستم پاشا Rüstem Pasa Mosque

مسجد رستم پاشا Rüstem Pasa Mosque

مسجد رستم پاشا احتمالاً زیباترین مسجد در استانبول است ، جایی است كه به طرز حیرت انگیزی پنل های کاشی ایزنیک در شهر حفظ و استفاده شده است.

مطمئناً مسجد آبی عظمت خود را دارد، اما اینجاست – هم دیوارهای حیاط بیرونی و هم فضای داخلی مسجد – که بهترین نمونه های این کاشی های تزئینی دست ساز خوش رنگ را در رنگ های آبی ، قرمز و سبز مشاهده می کنید.

سفر به استانبول حتی بهتر است ، زیرا که کمتر شناخته شده است و در آرامش و به دور از شلوغی ، احتمالاً قادر خواهید بود آنها را از نزدیک دیده  و تحسین کنید.

مکان: Hasircilar Caddesi، Eminönü

15. قلعه یدیکوله (Yedikule Hisari)

قلعه یدیکوله (Yedikule Hisari)

اگرچه برای رسیدن به یدیکوله با قطار در حومه شهر کمی مهارت لازم است ، گردشگری در استانبول اما این قلعه فرماندهی ارزش آن را دارد. قلعه ساخته شده در قرن 5 توسط امپراتور تئودوسیوس دوم ، بخش جنوبی دیوارهای دفاعی قسطنطنیه را تشکیل داده است. قوس ماموت (در اواخر دوره بیزانس مسدود شده است) به نام پورتا اوره (گیت طلایی) شناخته شده بود که درهای آن از جنس طلا بود. هنگامی که عثمانی ها شهر را فتح کردند ، از قلعه برای دفاع و بعداً به عنوان زندان و محل اعدام استفاده کردند.

یدیکوله در سالهای اخیر احیا شده است و در سفر به استانبول می توانید برای دیدن نماهای عالی در سراسر دریای مرمره ، به بالای قلعه بروید.

مکان: Yedikule Sokak ، Yedikule

16. برج گالاتا

برج گالاتا

این برج ژنو در قرن 14 ساخته شده و بعدها به گالاتا تغییر نام داده شده یکی از دیدنی ترین نقاط دیدنی استانبول است. از بالکن بالا از آسانسور یا پله ها برای منظره عالی پانوراما در شهر استفاده کنید. هرچند آگاه باشید که این یک منظره فوق العاده محبوب است ، بنابراین زود بیایید یا آماده باشید که در صف انتظار باشید.

مکان: Bankalar Caddesi، Karakoy

17. موزه فرش

موزه فرش در استانبول

برای بسیاری از افراد ، سفر به استانبول بدون حداقل یک سفر به یک فروشگاه فرش کامل نمیشود. اینجا را سر بزنید تا قبل از خرید فرش شخصی خود برای ورود به خانه اطلاعات بیشتری در مورد میراث باورنکردنی و هنری فرش ها کسب کنید. سه گالری که در یکی از ساختمانهای بیرونی مجموعه ایاصوفیه قرار گرفته اند ، سه گالری را در اینجا تاریخچه فرش های ترکیه و آرایه های خیره کننده ای از نقوش و سبک های مختلف را از مناطق مختلف کشور به نمایش می گذارند.

مکان: Sogukçesme Sokak ، Sultanahmet

18. استانبول مدرن

استانبول مدرن

با توجه به اینکه استانبول فقط به گشت و گذار در تاریخ خلاصه نمشود ، گردشگری در استانبول و این گالری هنری کاملاً دقیقا مجموعه گسترده ای از هنرهای مدرن ترکیه را با یک تقویم دائمی در معرض نمایش ، در اختیار دارد که میزبان هنرمندان محلی و بین المللی در طول سال است. این تقریباً بهترین مکان در شهر است تا انگشت خود را روی نبض صحنه هنر معاصر ترکیه بکشید. این گالری ها به طور موقت در ساختمان تاریخی بیوغلو میزبانی می شوند در حالی که منتظر تکمیل خانه دائمی جدید این موزه هنر در کاراکوی هستیم.

مکان: Mesrutiyet Caddesi، No: 99، Beyoglu

19. مسجد فاتح

مسجد فاتح

بخش فاتح خانه این مسجد مهم است که توسط سلطان مهمت فاتح ساخته شده است ، که سرانجام دیوارهای قسطنطنیه را شکسته و به دوران بیزانس پایان داد. در بالای تپه ساخته شده، به طوری که گنبدها و منارهای متعدد آن در بالای ناحیه بالا می رود ، یک ساختمان بزرگ و برجسته است. به عنوان اولین مساجد بزرگ امپراتوری استانبول که ساخته شده است ، و همچنین خانه مقبره سلطان مهمت است ، یک ساختمان تاریخی مهم و یک مکان زیارتی محبوب برای افراد محلی است.

محل سکونت: Fevzi Pasa Caddesi, Fatih

20. موزه پرا

موزه پرا در استانبول

مشهورترین گالری هنری استانبول موزه دوست داشتنی پرا است که در آن یکی از بهترین مجموعه های نقاشی دوره عثمانی در جهان قرار است. که شامل بسیاری از سرامیک ها به همراه سایر اشیاء دوره عثمانی است. برنامه تغییر منظم نمایشگاه ها غالباً برخی از بزرگترین آثار نام های جهان را به نمایش می گذارد.

آدرس: Mesrutiyet Caddesi، Tepebasi

21. خیابان استقلال (ایستیکلال) و میدان تکسیم

خیابان استقلال (ایستیکلال) و میدان تکسیم

خیابان سنگ فرش شده برای عابران پیاده (خیابان استقلال) یک خیابان خرید شلوغ و مدرن است که دارای تعداد زیادی رستوران و کافه است. با عبور از قدیمی ترین راه آهن زیرزمینی جهان از نزدیکی پل گالاتا ، تونل ، که در سال 1875 ساخته شده است ، می توانید به انتهای پایین خیابان برسید. همچنین یک تراموای عجیب و غریب قدیمی وجود دارد که در امتداد طول آن درست تا میدان تقسیم در بالا حرکت می کند. در ضلع بالای میدان تقسیم ، Cumhuriyet Caddesi مملو از هتل ها ، فروشگاه ها ، رستوران ها و ساختمان های بلند آراسته شده است. در ضلع شرقی جاده ، درست بعد از میدان ، پارک ماشکا قرار دارد که محل موزه جالب نظامی است.

منطقه اطراف خیابان استقلال محل زندگی بسیاری از کلیساها و ساختمان های کنسول قدیمی است که دارای نمای های زینتی است. همچنین در نزدیکی موزه معصومیت Orhan Pamuk قرار دارد. پاموک مشهورترین نویسنده و برنده جایزه نوبل ادبیات ترکیه است. این موزه هنرهای مفهومی در حول موضوع رمان او موزه بی گناهی بنا شده است و تجربهای نسبتاً عجیب و غریب و بدحال و جادوگرانه است.

22. اسکودار

اسکودار

ساحل آسیایی استانبول با کشتی در خلیج Eminönü در سراسر تنگه بسفر قابل دسترس است. در جزایر در ساحل آسیایی ، برج مادین به ارتفاع 30 متر (برج مایدن) قرار دارد. اسكودار به طور سنتی به اسكاتاری مشهور بود و دارای برخی مساجد قدیمی خوش تیپ ، خطوط بادگیر و خانه های چوبی قهوه ای خیس (مخصوصاً بین کشتی تراموای و قبرستان بزرگ) است.

این شهر که در دوران باستان به نام کرایسوپولیس شناخته می شد ، یکی از اولین شهرکهای یونان در بسفر بود. بسیار بیشتر از قسطنطنیه با موقعیت دفاعی و دیوارهای قوی در معرض حمله فاتحان خارجی قرار گرفت ، اما توانست از وضعیت در معرض آن ، مزیت اقتصادی را به دست آورد – تا سال 1800 پایانه مسیرهای کاروانی بود که گنجینه های این کشور را به ارمغان آورد. شرق به قسطنطنیه و به بعد به اروپا. گردشگری در استانبول و از دیدنی های جالب اینجا مسجد میریماه سلطان است که توسط سلیمان باشکوه در سال 1547 برای دخترش میرمیما ساخته شده است و مسجد ینی ولید که در قرن 18 توسط سلطان احمد سوم ساخته شده است.

به این مطب امتیاز بدهید

مقایسه ملک ها

مقایسه