آسان انتخاب کنید

معرفی کامل منطقه بیلیک دوزو استانبول: یک زندگی جدید شگفت انگیز در سال 2020

معرفی منطقه بیلیک دوزو
معرفی کامل منطقه بیلیک دوزو استانبول

بیلیک دوزو یک منطقه حومه ای زیبا از استانبول است که دارای خیابان های وسیع و فضای سبز بسیار عالی است. آن را مطابق با آخرین استانداردهای اروپایی ساخته اند. دارای محیطی تمیز ، ساختمانهای سالم ، امکانات عالی پزشکی و آموزشی و خدمات اجتماعی است.

منطقه بیلیک دوزو در استانبول کجا واقع شده است؟

بیلیک دوزو در غرب استانبول واقع شده است، هم مرز با منطقه آوجیلار از شرق، اسن یورت در شمال، و به بیوک چکمجه به غرب، و از جنوب به دریای مرمره، که همه ما بر روی نقشه  بیلیک دوزو را میبینیم:

نقشه کامل منطقه بیلیک دوزو استانبول

بسیاری می پرسند: بیلیک دوزو تا تکسیم تا چه حد فاصله دارد؟

در ادامه با شرکت ترک گشت برای معرفی منطقه بیلیکدوزوی استانبول همراه باشید

در حقیقت ، کسانی که در آپارتمان های بیلیک دوزو زندگی می کنند ، انواع امکانات کاری، توریستی ، خدماتی ، اجتماعی و تفریحی را پیدا می کنند که در آنها نیازی به مراجعه به مرکز شهر نخواهد بود. در حالی که وقتی هوای تازه استانبول شما را به عنوان مثال به میدان سلطان احمد و میدان تقسیم می برد ، شبکه های حمل و نقل مدرن از متروبوس به تراموا و حتی به بزرگراه ها به سرعت شما را به آنجا می رسانند ، اما شما باید از رفت و آمد در ساعات اوج و ازدحام خودداری کنید!

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در بیلیکدوزو

امروز ، بیلیک دوزو با در نظر گرفتن مزایای کلی سرمایه گذار در خرید ملک در ترکیه ، شاهد رونق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات با کیفیت بالا است. در مقایسه با سایر حومه شهر استانبول ، دارای بالاترین کیفیت و از لحاظ توسعه شهری از لحاظ ساختاری بسیار عالی است ، انتظار می رود سرمایه گذاری های املاک و مستغلات در این منطقه به رکوردهای بالایی از سود برسد.

انتظار می رود با افزایش سرعت ساخت و ساز و پیشرفت حفاری به خط مترو جدید Incirli- Beylikduzu ، تقاضا برای فروش آپارتمان در استانبول و در بیلیک دوزو افزایش یابد. اگر سهم زمین در منطقه مورد توجه قرار گیرد ، به راحتی می توان گفت سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در بیلیک دوزو در دوره های آینده سود بسیار بالایی را به همراه خواهد داشت.

مارمارا پارک در منطقه بیلیک دوزو استانبول
مرکز خرید مارمارا پارک در منطقه بیلیک دوزو استانبول

مراکز خدماتی باعث افزایش سرمایه گذاری در بیلیک دوزو می شوند

گسترش بیمارستان ها ، مراکز خرید ، کارخانه ها ، پروژه های جدید املاک و مستغلات ، مسیرهای حمل و نقل ، دبیرستانها ، دانشگاهها و وجود مراکز خرید در بیلیک دوزو نیز به اهمیت روزافزون این موضوع کمک کرده است. گسترش مدارس و دانشگاه های بین المللی در بیلیک دوزو باعث افزایش تقاضا برای اجاره واحدهای مسکونی شده است ، این امر در هجوم اخیر سرمایه گذاران و ساکنان به بیلیک دوزو منعکس شده است.

ورود خط مترو نیز قیمت آپارتمان ها در بیلیک دوزو را تحت تأثیر قرار داده است. در ارزیابی املاک و مستغلات که توسط شرکت های املاک و مستغلات انجام شده ، حاشیه قیمت املاک و مستغلات در منطقه بیلیک دوزو ترکیه با توجه به نزدیکی و فاصله از خط متروبوس در بزرگراه (E5) به بیش از 56 درصد در هر متر مربع رسیده است.

ساحل گورپینار در منطقه بیلیک دوزو استانبول
ساحل گورپینار در منطقه بیلیک دوزو استانبول

منطقه Beylikduzu در نظر سرمایه گذاران

منطقه بیلیک دوزو استانبول قبلاً با علاقه سرمایه گذاران فاصله زیادی نداشت ، زیرساخت های منطقه علاوه بر مرکز شهر ، در مراحل ابتدایی خود قرار دارند ، اما اکنون شاهد یک توسعه شهری منظم تر و با کیفیت تر در مقایسه با سایر مناطق در استانبول هستیم، و وجود ویلا های فروشی در بیلیک دوزو مورد توجه سرمایه گذاران بخش املاک و مستغلات قرار گرفته است ، خصوصاً پس از رفع مشکل حمل و نقل و پیوند آنها از طریق خط اتوبوس “متروبوس” به مرکز شهر.

گسترش منظم در بیلیک دوزو

در سالهای اخیر این منطقه با گسترش ساختمانهای باکیفیت و مقاوم در برابر زلزله شاهد گسترش سازماندهی شده ای بوده است که ارزش آن را افزایش داده و آن را به یکی از جذاب ترین مناطق استانبول تبدیل کرده است. گسترش مجتمع های مسکونی در بیلیک دوزو از جمله مراکز تفریحی اجتماعی ، تفریحی و ورزشی ، استخرهای سرپوشیده و روباز ، مراکز تفریحی کودکان ، باغها و سایر امکانات و خدمات اجتماعی ، باعث شده است تا آنها نسبت به سایر املاک واقعی سرمایه گذاران در ترکیه جذاب تر شوند.

آپارتمان های بیلیک دوزو
آپارتمان های بیلیک دوزو

مهاجرت مسکن و املاک و مستغلات به بیلیک دوزو

تأسیس مزرعه بزرگ 450،000 هکتار زمین کشاورزی به بیلیکدوزو اضافه کرده است. با گذشت زمان و پس از آغاز حرکت ساخت و ساز و سازماندهی، ساکنان محلات قدیمی استانبول و کسانی که از شهرهای دیگر می آیند که مساحت بالای خانه های تابستانی در سواحل غربی استانبول گزینه ای بسیار مناسب برای سکونت در یک محیط جدید به دور از ازدحام جمعیت ، طبیعت زیبا و قیمت های رقابتی است.

برخی از تازه واردان محله  Gürpınar Mahallesi (گورپینار محلسی) را به دلیل سه عامل اصلی انتخاب کردند:

محیط دلباز.

خاک حاصلخیز.

ساحل تمیز بیلیکدوزو.

با این کار ، این منطقه به تدریج از یک منطقه تفریحی تک فصلی به یک محیط قابل زندگی برای تمام فصول تبدیل شد. با اتخاذ یک سبک بازار آزاد در ترکیه و ایجاد دولت مسکن در سال 1984 در زمان رئیس جمهور پیشین تورگوت اوزال ، ایده مسکن جمعی و ایجاد مجتمع های مسکونی پدیدار شد. بیلیک دوزو با سرزمین پهناوری خود یکی از مناسب ترین مناطق برای استقرار و تجمع این مجتمع ها بود. تأسیس آنها نقطه عطف بزرگی در منطقه بود.

با نخستین شروع این پروژه ها ، ده ها هزار نفر از ساکنان استانبول برای زندگی جدید خود به این شهر رفته و برنامه ریزی کرده اند.

نکته دیگر در عطف مهم در سال 1989 با افتتاح شهرداری گورپینار محلسی بود. بلافاصله پس از آن ، یاکوپلو و کاواکلی اولین قدمهای خود را در مسیر از دو روستای کوچک به دو منطقه سازمان یافته بیلیک دوزو آغاز کردند که ویلاهای بیلیک دوزو ، به ویژه در نزدیکی ساحل ، با احیای صنعتی همراه با سرعت بالای رفت و آمد به این مناطق بودند.

سرمایه گذاری در بیلیک دوزو استانبول

محله های بیلیکدوزو در استانبول؟

این منطقه به 10 محله اصلی تقسیم شده است که کلیه آنها آپارتمان برای فروشی در بیلیک دوزو دارند ، یعنی:

1barış Mahallesi
2Cumhuriyet Mahallesi
3Gürpınar Mahallesi
4marmara Mahallesi
5yakuplu Mahallesi
6Adnan Kahveci Mahallesi
7Büyük Şehir Mahallesi
8Dereağzı Mahallesi
9Kavaklı Mahallesi
10Sahil Mahallesi

بیلیک دوزو… مرکز اقتصادی

منطقه بیلیک دوزو استانبول با داشتن فرصت های بالقوه و سرمایه گذاری ، یک مرکز اقتصادی قوی است. این منطقه بزرگترین بندر تجاری کانتینر تجاری در ترکیه با مساحتی در حدود 1.5 میلیون متر مربع دارد. علاوه بر دومین واحد صنعتی خود ، “شهر صنعتی بیزان” که دارای مساحت 450 هکتار و بسیاری از مناطق صنعتی و تجاری دیگر است ، علاوه بر دومین منطقه شهر صنعتی ، منطقه بزرگ صنعتی آن 1600 هکتار دارد.

محل برگزاری نمایشگاه در بیلیک دوزو استانبول
محل برگزاری نمایشگاه در بیلیک دوزو استانبول

بیلیک دوزو سازمان یافته ترین منطقه در استانبول است

در اینجا بیلیک دوزو سازمان یافته ترین منطقه در استانبول ، اروپا است ، با ظرفیت بالا برای توزیع و پر کردن سوخت ، با نیروگاه حرارتی خود ، که برق را با گاز طبیعی و سوخت تولید می کند ، با دسترسی آسان جاده ها به دریا و فرودگاه ها ، با بازار ماهی ، بزرگترین بازار ماهی ترکیه با داشتن فضاهای بی نظیر ساخت و ساز مسکونی و حرفه ای ، و با Tüyap مرکز نمایشگاه های بین المللی.

بیلیک دوزو یک منطقه  شهری است که ماهی ها را در دریای خود ، میوه ها  را از درختان باغ های خود و میوه های طبیعی موجود در مزارع خود قرار دارد را مورد استفاده قرار میدهد. در کنار آن مراکز خرید ، دفاتر لوکس و باغ های بزرگ که کاملاً تحت پوشش شبکه های اینترنتی هستند را با آخرین تجهیزات ورزشی در فضای باز ترکیب کرده است.

این منطقه همچنین شامل مناطق وسیع سبز ، باغها و جنگلهای متنوع است که مهمترین آنها دره زندگی – بیلیکدوزو یا پارک دره سبز است ، چنان که برخی آن را این گونه می نامند ، که شامل تعدادی از باغ های همجوار است که در مناطق بزرگی در منطقه بیلیک دوزو مجاور دریای مرمره ترکیه امتداد دارد.

این باغ ها دارای مجموعه ای بی نظیر از بازی های رایگان کودکان ، آبشارها و فواره های پر زرق و برق است.

همچنین یک پارک خصوصی به نام باغ ژاپنی وجود دارد که کلبه های سنتی ژاپنی در آن ساخته شده، جایی که ماهی های زیبا و رنگارنگ زیادی در آن شنا می کنند وجود دارد.

خدمات پزشکی در بیلیک دوزو

بیلیک دوزو دارای 4 بیمارستان خصوصی ، 34 درمانگاه دندانپزشکی ، 13 درمانگاه دندانپزشکی ، 3 درمانگاه ، مرکز دیالیز و 3 کلینیک عمومی است. خدمات درمانی در بیمارستان دولتی ارائه می شود که به ساکنان داخل و اطراف بیلیکدوزو خدمات می دهد.

تاریخچه بیلیک دوزو

بیلیک دوزو اسمی مدرن نیست. این نام در اسناد رسمی مربوط به سال 1839 ذکر شده است ، و مهاجران هسته اصلی جمعیت را تشکیل می دهند ، از مهاجرت های مبادله شده با یونان تا امروز ، جایی که مردم با نژادها ، رنگ ها و فرهنگ های مختلف خود زندگی می کنند.

تاریخچه آن از ترکها تا بیزانس ، از امپراتوری عثمانی تا جمهوری ترکیه گسترش یافته است و امروز یکی از زیباترین و منظم ترین مناطق استانبول است و دارای آثار باقی مانده است:

کاخ سلطان عبدالعزیز

این قدمت به امپراتور بیزانس رومن دیژوئن در اواخر قرن یازدهم باز می گردد. سلطان عبدالعزیز عثمانی به دلیل فراوانی پرندگان در منطقه ، یک کاخ شکار را در دست گرفت و امروز یک جاذبه توریستی برای بازدید کنندگان است.

درباره آب در مزرعه گلابی

معروف به: “بهار مادربزرگ عایشه” گفته می شود كه در دوره دولت عثمانی به دلیل موقعیت بسیار زیاد و هوای تمیز مناطقی از بستری و احتقان بود.

فعالیت های فرهنگی در بیلیک دوزو در طول سال

در طول سال بسیاری از رویدادها و جشنواره های فرهنگی در منطقه برگزار می شود.

جشنواره بین المللی بازی های محبوب ماه جولای.

جشنواره موسیقی کلاسیک در ماه اوت.

فروم عشق و صلح در ماه سپتامبر.

جشنواره بین المللی مجسمه سازی در ماه اکتبر.

برای خرید آپارتمان در بیلیک دوزو میتوانید با کارشناسان ترک گشت تماس حاصل فرمایید

اجاره سالیانه آپارتمان در بیلیک دوزو در استانبول

اجاره روزانه آپارتمان در بیلیک دوزو در استانبول

5/5 - (4 امتیاز)

مقایسه ملک ها

مقایسه