آسان انتخاب کنید

کارتال

منطقه کارتال استانبول

منطقه کارتال یکی از مناطق آسیایی در استانبول است که در سواحل دریای مرمره قرار دارد و از شرق با پندیک، از شمال با سنجاق تپه و از غرب با مال تپه همسایه است.

ویژگی های منطقه کارتال استانبول

همانطور که می دانید منطقه کارتال یکی از مناطق آسیایی استانبول است که بین پندیک و مال تپه واقع شده است. در زبان ترکی کلمه کارتال به معنی عقاب می باشد. یکی از مزایای منطقه کارتال این است که شما می توانید بین منظره جنگل و دریا برای آپارتمان خودتان انتخاب داشته باشید.

این منطقه دسترسی خوبی به تمامی مناطق را دارد و دارای دو خط مترو به موازات یکدیگر است. یکی خط متروی M4 که منطقه‌ی پندیک شروع می شود و از منطقه کارتال در راستای اتوبان D100 عبور کرده و در انتها به منطقه کادیکوی می رسد و خط متروی دیگر، خط متروی مارمارای است.

فاصله این منطقه تا فرودگاه سبیحا ۱۵ دقیقه و به خیابان بغداد که یکی از قشنگ ترین خیابان های استانبول است، ۲۰ دقیقه می باشد.

ساحل کارتال بیش از ۸ کیلومتر است و از لحاظ جغرافیایی همسایه جزیره‌ی بویوک آدا می باشد و این موضوع ارزش کارتال را از نظر گردشگری افزایش می دهد.

در کنار خط ساحلی ، شهرداری با ایحاد مراکز تفریحی و سرگرمی توانسته است موقعیت های خوبی را در راستای پر کردن اوقات فراغت برای ساکنین کسب کند.

 تپه دراگوس جزء منطقه کارتال و یکی از گران ترین و لوکس ترین مناطق در استانبول است.

ادامه به تحصیل در کارتال

 در این منطقه دانشگاه های زیادی از جمله دانشگاه مرمره و دانشکده پرستاری قرار دارد.

مراکز خرید منطقه کارتال

از مراکز خرید این منطقه می توان به مرکز خرید آسیا، M1 و ایست مارینا اشاره کرد.

از اماکن دیدنی این منطقه مجتمع تفریحی اسینتی، ساحل کارتال ، تپه دراگوس، جنگل آیدوس و تپه دیدنی آیدوس استانبول نام برد.

منطقه کارتال یک منطقه ساکت و آرام است که بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند در این منطقه زندگی کنند.

بیمارستان های منطقه کارتال

از بیمارستان های این منطقه می توان به بیمارستان دولتی کارتال، بیمارستان دولتی لطفی کردار که در محله جمیزلی واقع شده اند، و بیمارستان خصوصی بیرلیک که در محله اورتا قرار دارد اشاره کرد.

هتل های منطقه کارتال

بهترین هتل های منطقه کارتال، هتل گلدن دریم، هتل دگرند میرا و هتل تایتانیک بیزنس، پارک ۱۵۶ و هتل گراند پارک می باشد.

خرید و اجاره آپارتمان در کارتال

میانگین فروش یک آپارتمان برای ۱۰۰ متر مربع در منطقه کارتال ۴۲۰۰۰۰ لیر می باشد.

نمودار تغییرات قیمت فروش در منطقه کارتال در بازه زمان یک ماه ۰.۰۲، در سه  سال ۲۳.۲ و در پنج سال ۶۳.۸ افزایش داشته است. همچنین میانگین قیمت اجاره یک آپارتمان برای ۱۰۰ متر مربع ۱۴۵۶ لیر می باشد که با توجه به نمودار تغییرات اجاره در این منطقه، در بازه زمانی یک ماه ۲.۶۶، در سه سال ۳.۲ و در پنج سال ۳۶.۴ افزایش داشته است. در این نمودار کل جمعیتی که در منطقه کارتال هستند حدود۴۷۰.۰۰۰ نفر است که د یک سال با افزایش ۲.۶ روبرو بوده است.

وضعیت اقتصادی منطقه کارتال

وضعیت اقتصادی و اجتماعی در این منطقه، در سطح A قرار دارد که با توجه به جمعیت تراکم مسکن، موسسات بهداشتی، حمل و نقل عمومی، جرم و جنایت و رضایت از زندگی محاسبه میشود.‌ همچنین ۲۷ درصد این منطقه را افراد مجرد و ۶۱درصد را افراد متاهل تشکیل می دهند.

35 املاک
مرتب سازی بر اساس:

مقایسه ملک ها

مقایسه