آسان انتخاب کنید

پندیک

منطقه پندیک استانبول

منطقه پندیک یکی از مناطق آسیایی در شهر استانبول است که از شمال با جنگل های شیله و از جنوب دریای مرمره و از غرب با کارتال و از شرق با منطقه گبزه همسایه است.

تاریخچه پندیک

سابقه پیدایش منطقه پندیک به دوره روم و امپراطوری بیزانس بر میگردد که در آن زمان به نام پانتیشیون شناخته میشد و اما در دوره عثمانی به پندیک تغییر اسم داد. منطقه پندیک حدوداً ۲۰۰ کیلومتر مساحت دارد که ۹ کیلومتر از آن جاده ساحلی است. این منطقه دارای ۳۱ محله است. پندیک گذرگاهی بین آب و هوای بارانی دریای سیاه و آب و هوای معتدل مدیترانه است. یعنی دارای آب و هوای کلاسیک مرمره است. باد های سردی که از شبه جزیره بالکان در زمستان می آیند و هوای بارانی دریای سیاه تاثیر خودشان را در آن منطقه نشان می دهند، باعث میشود تابستان هایش گرم و خشک و زمستان هایش گرم و نیمه مرطوب باشد.

بیمارستان های پندیک

یکی از بزرگترین بیمارستان های بخش آسیایی، بیمارستان آموزشی و پژوهشی دانشگاه مارمارا است که در منطقه پندیک و محله چاکماک قرار دارد.

حمل و نفل در پندیک استانبول

این منطقه، منطقه کلیدی جهت دسترسی به حمل و نقل عمومی مثل مترو، اتوبوس، مینی بوس، دلموش و همچنین دارای حمل و نقل دریایی به جزایر پرنسس، بورسا و یالووا می باشد.

ایستگاه راه آهن پندیک که سال ۱۸۷۰ تاسیس گردیده از بزرگترین مراکز حمل و نقل به شمار می آید. همچنین فرودگاه بزرگ سبیحا یکی دیگر از مراکز حمل و نقل هوایی است که در منطقه پندیک قرار دارد.

مراکز خرید پندیک  استانبول

از مراکز خرید و مجموعه های تفریحی می توان به مرکز خرید ویاپورت، آتلانتیس، ماکیسم و مجموعه های تفریحی پندوریا، باشگاه تنیس پندیک و ساحل تفریحی پندیک اشاره کرد.

شنبه بازار پندیک یکی از بازار های بزرگ استانبول است که در امتداد ساحل پندیک قرار گرفته است.

هتل های پندیک استانبول

بهترین هتل های منطقه پندیک عبارتند از:  هتل گلسز، گیوان، هتل مای هومز ، هتل مارینا و هتل گرین پارک.

خرید و اجاره آپارتمان در پندیک استانبول

پندیک منطقه در حال توسعه ای است که باعث شده سرمایه گذاران داخلی و خارجی با توجه به اینکه قیمت های ملک در آینده رشد قابل توجهی خواهند داشت، تمایل زیادی جهت خرید ملک را داشته باشند.

میانگین قیمت فروش یک آپارتمان نرمال برای ۱۰۰ متر مربع در منطقه پندیک ۳۵۰۰۰۰ لیر می باشد. نمودار تغییرات قیمت فروش در پندیک، در بازه زمانی یک ماه ۰.۴۹ درصد، در سه سال ۱۸.۹ درصد و پنج سال  ۶۴.۷ درصد افزایش داشته است. همچنین میانگین قیمت اجاره یک آپارتمان معمولی برای ۱۰۰ متر مربع ۱۲۴۹ لیر می باشد که با توجه به نمودار تغییرات قیمت اجاره در این منطقه در بازه زمانی یک ماه ۱.۶۸ درصد کاهش داشته و در بازه سه سال ۲.۹ درصد و در پنج سال ۲۶.۶  درصد افزایش داشته است. در این نمودار کل جمعیتی که در منطقه پندیک وجود دارد حدود ۷۱۲۰۰۰ نفر است که در یک سال با افزایش ۲.۶۴ درصدی روبرو بوده است.

کیفیت زندگی در پندیک

وضعیت اقتصادی و اجتماعی در پندیک در سطح A _ قرار دارد که با توجه به جمعیت، تراکم مسکن، موسسه های بهداشتی، حمل و نقل عمومی، سطح جرم و جنایت و اطلاعات رضایت از زندگی محاسبه شده است. همچنین ۲۷ درصد افراد این منطقه را افراد مجرد و ۶۴ درصد را افراد متاهل تشکیل می دهند.

15 املاک
مرتب سازی بر اساس:

مقایسه ملک ها

مقایسه