آسان انتخاب کنید

مالتپه

منطقه مال تپه استانبول

منطقه مال تپه یکی از مناطق آسیایی شهر استانبول است که از جنوب با دریای مرمره و از غرب با منطقه کادیکوی و از شرق با متطقه کارتال و از شمال با منطقه آتا شهیر همسایه است. این منطقه دارای ۱۸ محله است.

حمل و نقل در مال تپه استانبول

در منطقه مال تپه ، حمل و نقل به صورت ریلی و جاده ای در جریان است. یکی از نهم ترین بزرگراه های شهر استانبول اتوبان D100 است که از وسط این منطقه می گذرد.

جاذبه های مال تپه

مال تپه به دلیل اینکه از دوران بیزانس مسکونی بوده، دارای بناهای تاریخی کوچکی مثل : چشمه های آب، حمام و مساجد و چندین بنای نیمه تخریب بسیار قدیمی است.

رشد ملک در مال تپه

منطقه مال تپه استانبول در سال های اخیر رشد چشمگیری در حوزه ساخت و ساز و انبوه سازی مسکن داشته است. این منطقه یکی از نگین های زیبایی استانبول در برج سازی و ساخت و ساز های لوکس است.

شهرک ها و ویلا ها و برج های لوکس و مدرن در این منطقه، روز به روز در حال افزایش است که توجه طیف گسترده ای از مهاجران را از کشور های مختلف به خود جلب کرده است.

همانطور که می دانید منطقه مال تپه از سمت جنوب با دریای مرمره همجوار است که این موضوع به این منطقه ویژگی خاصی می دهد که با خرید واحد های مسکونی در قسمت ساحل می توانند مناظر و زیبایی های ساحل و چشم انداز جزایر بهره مند شد.

ادامه به تحصیل در مال تپه

اگر قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارید و انتخاب شما منطقه مال تپه است، باید در نظر بگیرید که دانشگاه بزرگ مال تپه در سال ۱۹۹۸ افتتاح و مشغول فعالیت شد. که یکی از بزرگترین و معروف ترین دانشگاه های  استانبول است. و علاوه بر این در این منطقه شش دانشگاه دیگر نیز وجود دارد.

مراکز خرید مال تپه

مال تپه پیازا از مهم ترین و مدرن ترین مراکز خرید در قسمت آسیایی است که دارای انواع فروشگاه ها، رستوران ها و مکان بازی کودکان است و همچنین مرکز خرید هیلتون، مال تپه پارک، فوآیه هم از بزرگترین مراکز خرید در این منطقه هستند.

هتل های مال تپه استانبول

از مهم ترین هتل های این منطقه می توان به هتل الیت ورد آسیا ، هتل ساندی سوییت، هتل جواهر، هتل روتانا و هتل مارما آسیا که پنج ستاره هستند اشاره کرد.

قیمت اجاره و خرید آپارتمان در مال تپه استانبول

میانگین قیمت فروش یک آپارتمان برای ۱۰۰ متر مربع حدود ۴۷۸۰۰۰ لیر است. نمودار تغییر قیمت فروش در منطقه مال تپه در بازه زمانی یک ماه ۰.۸۴، در سه سال ۱۱.۲ و در پنج سال ۵۶.۴  می باشد. همچنین میانگین قیمت اجاره یک آپارتمان برای ۱۰۰ متر مربع، ۱۷۵۰ لیر می باشد که با توجه به نمودار تغییر قیمت اجاره در این منطقه در بازه زمانی یک ماه ۱.۴۴، در سه سال ۱.۵ و در پنج سال ۲۷.۸ بوده است. در این نمودار کل جمعیت منطقه مال تپه حدود ۵۱۳.۳۱۶ نفر است که در یک سال با افزایش ۳.۲۸ روبرو بوده است.

وضعیت اقتصادی مال تپه در استانبول

وضعیت اقتصادی و اجتماعی در سطح A+ قرار دارد که با توجه به جمعیت، تراکم مسکن، موسسه های بهداشتی، حمل و نقل عمومی، وضعیت جرم و جنایت و اطلاع از رضایت از زندگی محاسبه می شود. همچنین ۲۹ درصد این منطقه را افراد مجرد و ۵۹ درصد را افراد متاهل تشکیل می دهند.

18 املاک
مرتب سازی بر اساس:

مقایسه ملک ها

مقایسه