آسان انتخاب کنید

فاتح

منطقه­ ی فاتح در کدام قسمت استانبول واقع گردیده است. آیا فاتح نماد و معرف ترکیه است؟ کدام مقاصد گردش­گری و بناهای تاریخی در این منطقه واقع شده است؟

منطقه­ی فاتح استانبول کجاست؟

فاتح یکی از مهم­ترین و مشهورترین مناطق شهر استانبول ترکیه می­باشد. همان­طوری که در نقشه مشاهده می­کنید این منطقه در جوار تنگه­ی بوسفور قرار دارد منطقه­ ی فاتح در بخش اروپایی شهر استانبول واقع شده برای افرادی که این موضوع را نمی­دانند باید اشاره کرد که استانبول به دو بخش اروپایی و آسیایی تقسیم می­شود، به این معنا که برخی از بخش­هایش در قاره­ی اروپا و بخش­های دیگر آن در قاره­ی آسیا واقع شده است، در حقیقت در شهر استانبول ۵۷ منطقه وجود دارد که فاتح یکی از مناطق آن است. پل معروف گُلدن­هُرن (Golden Horn) یا شاخ­طلایی در شمال منطقه­ی فاتح و دریای مرمره در جنوب و تنگه­ی بوسفور در شرق و دیواره قسطنطنیه یا همان دیواره­های کُنستانتینوپَل در غرب این منطقه واقع شده است و آن را دیدنی و مورد توجه­ی توریست­ها قرار می­دهد.

فاتح به خاطر دسترسی خوب به سایر مناطق استانبول و وجود هتل­های متعدد در آن نزد گردش­گران محبوب شده.

از دیگر ویژگی­های که منطقه­ ی فاتح استانبول را با آن می­شناسند، قدامت و تاریخی بودن این منطقه است منطقه­ ی فاتح استانبول تنها مورد توجه گردش­گران خارجی نبوده بلکه در میانِ ساکنان استانبول نیر حائض اهمیت است و همین موضوع آن را به یکی از پر رفت­ و آمدترین مناطق در استانبول تبدیل کرده است علاوه بر بحث حمل­ونقل عمومی بسیارخوب در منطقه­ ی فاتح نکته­ ای که سبب حضور مردم ترکیه در این منطقه می­شود وجود برخی ادارات مهم در این منطقه می­باشد دفاتری چون دفتر فرماندار، دفتر مرکزی پلیس و شاروالی و دفتر امور مالیاتی استانبول و دانشگاه استانبول در این منطقه واقع گردیده است.

استانبول نقش پررنگی در تاریخ امپراطوری­ها داشته خصوصا در دوران امپراطوری بیزانس و امپراطوریِ عثمانی که از این دوره­ها آثار متعددی تا هنوز پابرجاست. در میان پادشاهان عثمانی سلطان محمدفاتح و سلطان سلیمان آثار بیشتری از خود برجای گذاشتند، اغلب بناهایی که در استانبول وجود دارد و از آنها به عنوان معماری اصیل ترکی یاد می­شود یادگار دوران عثمانی است…..

6 املاک
مرتب سازی بر اساس:

مقایسه ملک ها

مقایسه