آسان انتخاب کنید

همه چیز در مورد خرید خانه در استانبول

خلاصه محتوا

قیمت خرید خانه در استانبول بر اساس متراژ، محله، نزدیکی به خدمات شهری و برخی فاکتورهای دیگر متغیر است. ارزانترین خانه های این شهر در ایلچه‌های آرناووت کوی و اسنیورت قرار دارند. در این ایلچه‌ها عمدتا بناهای مسکونی نوساز بوده و در کل این ایلچه‌ها بافت جدید شهری به شمار می روند. اصلی ترین دلیل پایین بودن قیمت خانه در این مناطق دوری از مرکز شهر می باشد
همه چیز در مورد خرید خانه در استانبول
همه چیز در مورد خرید خانه در استانبول

خرید خانه در استانبول در واقع یک سرمایه گذاری سودآور و مطمئن در خارج از ایران به شمار می رود و چنانچه شما یک سرمایه گذار هستید، فراموش نکنید که خرید خانه در ترکیه و به ویژه شهر استانبول بهترین گزینه است. همچنین با خرید خانه در استانبول با ارزش بیش از 250 هزار دلار، می توانید حق شهروندی ترکیه را نیز اخذ کنید و بدین طریق از کلیه حقوق یک شهروند ترک بهره مند گردید. شایان ذکر است که این مبلغ نسبت به سایر کشورها خیلی پایین است و لذا فرصتی مناسب برای کسانی که قصد خرید خانه در این کشور را دارند محسوب می شود.

قیمت خرید خانه در استانبول

قیمت خرید خانه در استانبول بر اساس متراژ، محله، نزدیکی به سرویس ها و خدمات شهری و برخی فاکتورهای دیگر متغیر است. ارزانترین خانه های این شهر در ایلچه‌های آرناووت کوی و اسنیورت قرار دارند. در این ایلچه‌ها عمدتا بناهای مسکونی نوساز بوده و در کل این ایلچه‌ها بافت جدید شهری به شمار می روند. اصلی ترین دلیل پایین بودن قیمت خانه در این مناطق نیز دوری از مرکز شهر می باشد. گران قیمت ترین خانه‌های این شهر زیبا و پر طرفدار هم در محله های بشیکتاش، باکرکوی ، شیشلی، اسکودار و ساریر قرار گرفته است. در بشیکتاش قیمت خانه‌های مسکونی تا بیش از 30 میلیون لیر هم می‌رسد.

همه چیز در مورد خرید خانه در استانبول
همه چیز در مورد خرید خانه در استانبول

گفتنی است که قیمت ملک در این کشور به پول ایران بسته به قیمت روز لیر محاسبه می شود. به عنوان مثال؛ چنانچه قیمت لیر را 3500 تومان در نظر بگیریم، قیمت یک ملک 300 هزار لیری در ترکیه، چیزی حدود 950 میلیون تومان خواهد بود.

این در حالی است که در حال حاضر قیمت خانه در تهران سر به فلک کشیده و حتی در مناطق متوسط و رو به پایین نیز کمتر از یک میلیارد تومان نمی توان خانه ای پیدا کرد، اما با همین بودجه فرصت خرید خانه ای نسبتاً خوب را در استانبول خواهید داشت و بدین ترتیب می توانید از مزایای اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملکنیز بهره مند شوید و در این کشور به کار و زندگی بپردازید.

نکته دیگر اینکه اگر به شهرهای مدرن، بزرگ و پرجمعیت علاقه دارید، خرید خانه در شهرهایی مثل آنکارا، استانبول و ازمیر توصیه می شود اما اگر عاشق دریا و طبیعت هستید و البته بودجه کمتری هم دارید، شهرهایی مثل آنتالیا و مارماریس مناسب تر خواهند بود.

با خرید خانه در استانبول ، به اعضای خانواده فرد متقاضی نیز اقامت ترکیه داده می شود؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خوشبختانه بله، شما با خرید خانه ای در استانبول می توانید برای خود، همسر و فرزندان زیر هجده سال اقامت کشور ترکیه را دریافت نمایید. و در صورتی که فرزند بالای ۱۸ سال دارید، می توانید اسم او را هم در سند خانه قید کنید تا بتوانید برای او نیز اقامت دریافت کنید. البته دقت کنید که کارشناس اداره مهاجرت ترکیه در این موضوع آزادی و اختیار عمل در تصمیم گیری داشته و ممکن است این درخواست شما را ریجکت کند.

همه چیز در مورد خرید خانه در استانبول
همه چیز در مورد خرید خانه در استانبول

امروزه بسیاری از کسانی که به دنبال سود بالا در خرید خانه در ترکیه هستند، شهر استانبول را برای این کار انتخاب می کنند. چرا که شهری فوق العاده زیبا، مدرن، و اقتصادی برای خرید خانه در ترکیه محسوب می شود. این شهر در سال های اخیر مقصد اکثر ایرانیان برای خرید خانه و گردش و تفریح بوده است. در این کلان شهر با جمعیتی غالب بر ۲۰ میلیون نفر که بیشتر آن ها هم قشر جوان هستند، همواره درصد تقاضا برای هر گونه ملک بالاست.

بهتر است اینگونه توصیف کرد که چنانچه ترکیه را به بدن انسان تشبیه کنیم، استانبول قلب تپنده آن خواهد بود. این شهر بزرگترین شهر ترکیه است که اکثر سرمایه گذاران و تاجرهای مشهور و به نام دنیا در این شهر کسب و کار خود را راه اندازی و رونق داده اند. خلاصه اینکه از هر لحاظ به این شهر نگاه کنید، به چیزی جز سرمایه گذاری ایمن با خرید خانه در آن نمی رسید. جالب است بدانید که استانبول شعبه همه برندهای معروف دنیا در زمینه های مختلف را در خود جای داده است. از برندهای مشهور پوشاک و لوازم خانگی گرفته تا شکلات، خودرو و سایر برندهایی که حرف اول را در حیطه ی کاری خود می زنند.

بهترین گزینه های خرید خانه در استانبول برای سرمایه گذاری

یکی از بهترین گزینه های خرید خانه در استانبول، انتخاب مناطق خوش آب و هوای این شهر است که در حال توسعه هستند. لذا می توانید نقاط خوش آب و هوای استانبول را بررسی نموده و اولویت سرمایه گذاری خود را در این مناطق قرار دهید. چرا که با پیشرفت روزافزون این مناطق مبلغ پول سرمایه گذاری شما نیز به مراتب بیشتر و بیشتر خواهد شد. جالب اینجاست که برخی از خانه های استانبول را به صورت قسطی نیز به فروش می رسانند. در برخی موارد این نوع واحدهای مسکونی با توجه به موقعیت پروژه می توانند گزینه مطلوبی برای سرمایه گذاری باشند. پس حتما پیش از خرید خانه در استانبول تمامی جوانب و طرق احتمالی را بررسی و سپس اقدام نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ترک گشت در ارتباط باشید

4.7/5 - (17 امتیاز)

مقایسه ملک ها

مقایسه