آسان انتخاب کنید

دریافت کیملیک و اقامت ترکیه در سال 2020

دریافت کیملیک و اقامت ترکیه

دریافت کیملیک و اقامت ترکیه یکی از آن مدارکی است که برای تمامی مراجع، قانونی بودن اقامت شما را در ترکیه اثبات می‌کند. شما اگر بخواهید بیشتر از سه ماه در ترکیه اقامت داشته باشید برای قانونی بودن این اقامت به کارت کیملیک نیاز پیدا خواهید کرد. این کارت نشان‌دهنده هویت و سند اقامت قانونی شما در این کشور است و می‌تواند مانند کارت ملی ایران برای شما کاربرد داشته باشد. شما برای دریافت کیملیک کارت ترکیه می‌توانید به‌سادگی از طریق اجاره منزل در ترکیه اقدام کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کیملیک کارت و نحوه دریافت آن در ترکیه تا انتهای متن با ما همراه باشید.

 دریافت کیملیک

کارت کیملیک و اقامت ترکیه چیست؟

کیملیک و اقامت ترکیه در واقع به کارتی اطلاق می‌شود که سند قانونی بودن اقامت شما در ترکیه است. این کارت یک شماره 11 رقمی بر روی خود دارد و با شماره 99 آغاز شده و هویت شما را با یک عدد از دیگران متمایز می‌کند.

تمامی اطلاعات شما، مانند اطلاعات فردی و حتی آدرس محل زندگی در سیستمی که به این شماره مرتبط است وجود دارد. بر اساس قانون کشور ترکیه هر فردی که مایل است بیشتر از 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشد باید جهت دریافت کیملیک و اقامت ترکیه اقدام کند. دریافت اقامت توریستی، تحصیلی، کاری و… از راه‌های دریافت کیملیک است.

کیملیک و اقامت ترکیه در دو رنگ صورتی (موقت توریستی) و رنگ آبی (موقت کاری) صادر می‌شود. این کارت پس از گذراندن دوره موقت می‌تواند در شکل کارتی برای اقامت دائم در ترکیه نیز صادر شود.

 دریافت کیملیک

چگونه می‌توان برای دریافت کیملیک و اقامت ترکیه اقدام کرد؟

در درجه نخست شما باید از یکی از راه‌های قانونی وارد ترکیه شده باشید و در شهری که می‌خواهید زندگی کنید برای این کار اقدام کنید. زیرا آدرسی که در کیملیک شما درج می‌شود و همچنین برای گرفتن راندوو بهتر است در شهر خودتان باشید.

مدارک لازم برای گرفتن کیملیک و اقامت ترکیه :

 • اصل پاسپورت و تصویر پاسپورت
 • ارائه پرینت رنگی فرم تکمیل‌شده درخواست اجازه اقامت
 • تصویر آخرین مهر ورود
 • شماره مالیاتی
 • اصل بیمه‌نامه
 • چهار قطعه عکس
 • اصل اجاره‌نامه یا سند
 • تصویر اجاره‌نامه با مهر نوتر
 • تأییدیه آدرس محل سکوت از شهرداری منطقه
 • کپی کارت اقامت برای کسانی که قصد تمدید اقامت را دارند
 • دریافت گواهی تولد از کنسولگری برای افراد زیر 18 سال
 • اثبات حضانت فرزند
 دریافت کیملیک

گرفتن راندوو یا نوبت پذیرش:

شما باید در سایت اداره امنیت فرم خواسته‌شده را که هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ترکی موجود است پر کنید تا نوبتی برای شما صادر شود. این نوبت می‌تواند بین یک الی سه ماه بعد باشد.

گرفتن ورگی نوماراسی یا کد مالیاتی:

کد مالیاتی یکی از شماره‌هایی است که کاربردی شبیه کد ملی دارد و به هرکسی تنها با دارا بودن یک گذرنامه تخصیص داده می‌شود. برای گرفتن این شماره که در تمامی امور مالیاتی و بانکی به دردتان خواهد خورد تنها کافی است به نزدیک‌ترین اداره مالیاتی مراجعه کنید و رایگان این شماره را دریافت کنید.

دریافت کیملیک

نوتر کردن برگه اجاره:

اگر با اجاره منزل در ترکیه اقامت دارید باید برگه اجاره‌نامه خود را در دفاتر ثبت‌اسناد رسمی شهرداری این کشور نوتر کنید. اجاره‌نامه، کپی آن و پاسپورت برای دریافت نوتر کافی است. شما با پرداخت مبلغی این مهر را دریافت خواهید کرد.

بیمه‌نامه اعضای خانوار:

هیچ فردی بدون بیمه نمی‌تواند در ترکیه اقامت کند. شما برای جهت بیمه کردن تمامی افراد 18 تا 65 سال اقدام کنید. هزینه آن بیمه یا شخصی خواهد بود و یا از طریق محل کار فرد پرداخت خواهد شد.

راندوو:

تمامی این مدارک را شما باید به شعبه‌ای که در آن برای شما وقت تعیین‌شده است برده و جهت دریافت کیملیک و اقامت ترکیه اقدام کنید. اگر پرونده شما کامل باشد توجه داشته باشید که حتماً رسید دریافت کنید. در غیر این صورت برای جبران نقصی پرونده‌های خود یک ماه زمان خواهید داشت و می‌توانید بعداً رسید را دریافت کنید. پس از 10 الی 90 روز برای شما پیامکی خواهد آمد که پاسخ اداره مهاجرت به درخواست شما در آن است. اگر جواب اداره مهاجرت مثبت بود کیملیک شما به اداره پست داده‌شده و پس‌ازآن به آدرس شما ارسال خواهد شد.

به دلیل اینکه گرفتن المثنی تمامی مدارک در ترکیه بسیار دشوار است حتماً در نگه‌داری و حفظ آن‌ها نهایت دقت را به عمل‌آورید و از تمامی آن‌ها کپی و عکس داشته باشید

همه چیز درباره خرید سیم کارت در ترکیه و 3 اپراتور بزرگ آن

راهنمای جامع ثبت شرکت در ترکیه و 10 نکته مهم

به این مطب امتیاز بدهید

مقایسه ملک ها

مقایسه