آسان انتخاب کنید

خرید ملک در استانبول ویژه 2020

خرید ملک در استانبول

خرید ملک در استانبول

استانبول یکی از شهرهای توریستی و پر طرفدار جهان محسوب میشه ; خرید ملک در استانبول از جهات مختلفی سرمایه گذاری پر سودی خواهد بود; شما با خرید ملک در استانبول علاوه بر گرفتن اقامت ترکیه میتوانید از مزایای زندگی در چنین شهری بهره مند گردید.

خرید ملک در استانبول

مزایای زندگی با خرید ملک در استانبول چیست؟

این شهر زیبای چهار فصل با امکانات رفاهی ، اجتماعی مختلف ، هزینه ی زندگی پایین نسبت به سایر شهرهای بزرگ جهان ; فرصتهای شغلی و تحصیلی فراوان براحتی میتواند انتظارات شما را برآورده سازد.

حتی اگر قصد اقامت نیز نداشته باشید میتوانید با اجاره دادن خانه ، کسب درآمد کنید .

از آنجایی که این شهر چهارفصل و توریستی است ; و همچنین به دلیل ارائه ی امکانات تحصیلی مناسب برای دانشجویان خارجی ; تقاضا برای خانه های اجاره ای زیاد است.

در ۱۲ ژانویه ی ۲۰۱۸ قانونی تصویب و بصورت رسمی اعلام شد که هر تبعه ی خارجی که در ترکیه ملک خریداری کند ; حق شهروندی دریافت خواهد کرد ; برای اخذ حق شهروندی ترکیه ارزش ملکی که خریداری میکنید بایستی ۲۵۰ هزار دلار باشد.

با توجه به مزایای زندگی در ترکیه مخصوصا شهر استانبول به دلیل امکانات بالای اجتماعی تفریحی و رشد بالای اقتصادی در زمینه سرمایه گذاری استانبول یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید ملک هست.

در بحث خرید ملک در استانبول باید به سه نکته خیلی مهم توجه کرد .

۱٫ دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی :

به علت گران بودن سوخت و دور بودن مسافت ها وسایل حمل و نقل عمومی نقش بسیار مهمی را در زندگی در استانبول ایفا میکند پس نزدیک بودن به وسایل حمل و نقل عمومی مخصوصا متروبوس (به علت ۲۴ ساعته بودن آن) بسیار مهم است.

۲٫ مرکزیت اجتماعی :

نزدیک بودن ملک انتخابی به تمامی امکانات اجتماعی مانند هایپرمارکت ها مراکز خرید مدرسه مراکز تفریحی بیمارستان ها و …

۳٫ رشد اقتصادی :

ملکی که انتخاب میکنید باید در مناطقی از شهر انتخاب شود که علاوه بر قیمت مناسب رشد اقتصادی خوبی هم در آینده داشته باشد که اگر در آینده قصد فروش آن را داشتید مجبور نشوید با همان قیمت یا قیمتی پایین تر به فروش برسانید . در غرب استانبول مناطقی وجود دارد که هر ماه نسبت به ماه گذشته به علت امکاناتی که شهرداری و دولت به آن مناطق می دهد رشد اقتصادی چشم گیری دارد.

این منطقه به علت موقعیت مکانی و سرمایه گذاری های عظیمی که در آن در حال انجام هست هم یک منطقه آرام و مناسب برای زندگی و تفریح و هم منطقه ای مناسب برای سرمایه گذاری و رشد اقتصادی هست.

تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک در استانبول

با توجه به آسان تر شدن قوانین شدن قوانین سرمایه گذاری در ترکیه مانند قانون خرید ملک با ارزش ۲۵۰٫۰۰۰$ برای اخذ پاسپورت ترکیه شهر استانبول به علت رشد فزاینده ارزش املاک آن بسیار انتخاب مناسبی هست. میدانید که خرید ملک در استانبول و دریافت پاسپورت ترکیه مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد به عنوان مثال در سال ۲۰۱۹ قانونی در حال تصویب است که تمامی شهروندان ترک بتوانند بدون دریافت ویزای شینگل به کشور های اروپایی سفر کنند .

از دیگر مزایای دریافت پاسپورت ترکیه دریافت وام های بالای بانکی برای خرید خانه ماشین و… و همینطور حق بازنشستگی و داشتن اجازه کار و هزاران مزایای دیگر را میتوان اشاره کرد .

شهر استانبول

خرید ملک در استانبول به علت حجم بالای سرمایه گذاری شرکت های انبوه ساز ساختمانی ترک و اروپایی و بین المللی حق انتخاب زیادی در تنوع املاک از نظر قیمت و امکانات به شما میدهد. حداقل امکاناتی که پروژه های نوساز غرب استانبول به شما میدهد امکاناتی همچون : نگهبانی ۲۴ ساعته استخر سونا جکوزی حمام ترکی سالن ورزشی و… میباشد. با وجود تمامی این امکانات از نظر قیمت در مقایسه با ایران بسیار مناسب و اقتصادی تر هست.

دلیل قیمت های مناسب پروژه های خرید ملک در استانبول در غرب استانبول نوساز بودن و در حال رشد بودن این منطقه هست. از جمله دلایل رشد پروژه های غرب استانبول امکانات تفریحی و رفاهی است که دولت و شهرداری برای این مناطق در نظر گرفته است.

امکانات شهری فوق العاده منطقه اروپائی با خرید ملک در استانبول

این امکانات عبارتند از :

 1. فرودگاه جدید استانبول که در حال حاضر بزرگترین فرودگاه دنیا هم هست باعث میشود در آینده نزدیک ورودی استانبول از غرب باشد و خود این موضوع باعث افزایش چشم گیر ارزش املاک این منطقه خواهد بود.
 2. پروژه بزرگ کانال استانبول که دقیقا کانالی شبیه به تنگه BOSPHORCE دقیقا در غرب استانبول در حال احداث است .
 3. اتوبوس های دریایی که در ساحل مارینا در غرب استانبول در سال ۲۰۱۹ افتتاح خواهد شد که به شما این امکان رو میدهد که بدون صرف ترافیک های شهری به بنادر مختلف و حتی به جزایر استانبول (büyük ada) سفر کنید.
 4. بزرگترین پارک درون شهری استانبول در غرب استانبول در حال احداث است که فاز اول آن افتتاح شده است. این پارک شامل مراکز کنسرت های رایگان و پیست های ورزشی مانند فوتبال اسکیت و پاتیناژ دوچرخه سواری و… و مراکز صنایع دستی و کافه و رستوران های مختلف تا لب دریا می باشد .
 5. افتتاح مترو غرب استانبول که خود باعث افزایش بسیار زیاد قیمت منطقه غرب استانبول خواهد شد.
 6. تمامی این امکانات در منطقه اروپایی بیلیک دوزو و اطراف آن واقع شده است .

پس به خرید ملک در استانبول هم میتوان یک دید سرمایه گذاری با رشد بالا و بدون ریسک را داشت و هم میتوان دیدی که منجر به دریافت اقامت ترکیه و در حجم بالاتر دریافت پاسپورت و شهروندی ترکیه و استفاده از مزایای آن را داشت.

شرایط خرید ملک در استانبول برای اتباع خارجی :

خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی امکانپذیر است، ولی باید چند شرط عمومی را رعایت کنند :

 • اتباع خارجی نمیتوانند بیش از ۳۰ هکتار زمین در ترکیه خریداری نمایند ;  حتی اگراراضی یا املاک  در شهرهای مختلفی  باشد ; باز هم نمیتوانند بیشتر از ۳۰ هکتار خریداری نمایند.
 • بایستی ملک به تایید وزارتخانه و ارگانهای امنیتی برسد.
 • اتباع خارجی نمیتوانند در مناطق امنیتی ملکی خریداری نماید.
 • داشتن پایان کار
 • خرید ملک در استانبول

مراحل اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در استانبول:

اتباع خارجی که قصد گرفتن اقامت در ترکیه از طریق خرید ملک در استانبول را دارند ; میتوانند در عرض یکسال اقامت خود را دریافت کنند.

کسانی که تقاضای گرفتن اجازه ی اقامت دارند ; بایستی به همراه اصل تاپو ( سند منزل ) به سفارت ترکیه درخرید ملک در استانبول کشور خود یا کشوری که اقامت دائمی آنجا را دارند مراجعه کرده و در صورت بلامانع بودن درخواست ; ویزای بلند مدت و یا ویزای مخصوص سند مالکیت خود را اخذ نمایند.

باید توجه داشته باشید که کسانیکه میخواهند بواسطه ی خرید ملک در ترکیه ; اجازه ی اقامت بگیرند بایستی با گرفتن ویزای بلند مدت یا ویزای مخصوص سند مالکیت از سفارت ترکیه ; وارد ترکیه شوند. همچنین گرفتن راندوو بایستی در مدت زمانی قانونی خرید ملک در استانبول انجام پذیرد.

خرید ملک در استانبول

مدارک لازم جهت خرید خانه در استانبول:

 • سند ملک مورد نظر و تمامی اطلاعات ملک  مثل  لوکیشن ، آدرس آن، مختصات زمین و تاییدیه اداره تاپو .
 • مدارک مالک شامل کارت ملی، پاسپورت و شناسنامه با ارائه ترجمه رسمی به زبان ترکی
 • پرداخت عوارض شهرداری برای خرید ملک مورد نظر
 • دو قطعه عکس ۶*۴ از فروشنده و مالک
 • دو نفر شاهد عادل برای انجام معامله
 • حضور وکیل طرفین، اصل و کپی وکالت‌نامه همراه با ترجمه رسمی و تایید وزارت خارجه و دادگستری کشور صادر کننده
 • حضور مترجم رسمی  در صورت آشنا نبودن به زبان ترکی

هزینه ی تاپو یا ثبت سند خرید ملک در استانبول :

تمامی اموال غیر منقول شامل : منزل مسکونی ، محل کار ، اراضی ، مغازه و… هنگام خرید و فروش بایستی سند زده شوند ; این اقدام هزینه هایی برای خریدار و فروشنده در بر دارد که در زیر به این هزینه ها اشاره خواهیم کرد.

این مبلغ بر اساس ارزش ملک مورد معامله محاسبه میشود;  معادل ۱/۵% از مبلغ کل هم از طرف خریدار و فروشنده پرداخت میگردد ; مثلا اگر ارزش ملک ۲۰۰هزار لیر باشد،

مبلغی که خریدار و فروشنده به طور مشترک باید پرداخت کنند ، ۳۰۰۰لیر میباشد.

خرید ملک در استانبول

خرید خانه در استانبول :

استانبول یکی از توریستی‌ترین شهرهای ترکیه و نیز پایتخت فرهنگی این کشور  میباشد و فرصت‌های شغلی بسیاری در این شهر برای افراد وجود دارد ; هزینه‌های زندگی در استانبول نسبت به شهرهای بزرگ بسیار پایین است ; ارزان بودن قیمت آپارتمان در استانبول نیز یکی از موارد مهم برای اقدام خرید خانه در استانبول است.

قیمت خانه در استانبول بسیار متنوع و برای هر بودجه و سلیقه ای موجود است:

قیمت خانه در استانبول با توجه به پروژه های مختلف و همچنین قرار گرفتن این پروژه ها در مناطق تغییر میکند ; به عنوان مثال ویلاها و پروژه های لاکچری و لوکس مناطقی مانند ساریر و یا رو به بسفر با مناطق دیگر تفاوت فاحشی خواهد داشت.

قیمت خانه و خرید ملک در استانبول در مناطق یک تا پنج که مناطق بالا و خوب استانبول محسوب میشوند ; هر متر مربع از ۸۰۰۰تا ۱۵۰۰۰ لیر .

مناطق متوسط به بالا هر متر مربع  ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ لیر.

مناطق متوسط هر متر مربع  ۴۰۰۰تا ۵۰۰۰ لیر  .

مناطق متوسط رو به پایین هر متر مربع ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ لیر.

اساس قیمت ها

همه ی این ارقامی که در بالا ذکر شد ; با توجه به پروژه ، منطقه ، موقعیت ، دسترسی ، مسکونی یا تجاری بودن و عوامل متعدد تغییر میکند و ما تلاش کردیم میانگین قیمتها را ذکر کنیم ; برای تحقیق و بدست آوردن اطلاعات جامع تر و دقیقتر میتوانید با همکاران ما  در ترکیه پرتال تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما بهره مند گردید.

برای شفاف تر کردن موضوع یک مثال عینی میزنم :قیمت خرید ملک در استانبول مثلا در منطقه ی ساریر در برجهای آقااوغلو یک آپارتمان یک خوابه ی کوچک حدود نهصد هزار لیر میباشد ; که قیمت هر متر مربع آن چیزی نزدیک ۲۰۰۰۰ لیر میباشد ; ولی همین واحد با همین امکانات در منطقه ی باهچه شهیر و یا بیلیک دوزو ، با قیمت حدود سیصد و پنجاه تا چهارصد هزار لیر قابل خرید میباشد;و قیمت خرید ملک در استانبول در مناطقی مابین دو منطقه ی   ساریر و بیلیک دوزو حدود ششصد تا هفتصد هزار لیر میباشد.

و همچنین خانه هایی که سن بالایی دارند نسبت به پروژه های جدید الاحداث قیمت پایینتری دارند.

و یا نزدیکی به مترو و سایر خطوط حمل و نقل عمومی نیز در قیمت نهایی یک خانه تاثیر میگذارد.

خرید ملک در استانبول

نتیجه گیری کلی در این رابطه داشته باشیم :

برای انتخاب و خرید خانه در استانبول حتما از کارشناسان خبره و قابل اعتماد کمک بگیریم و با توجه به بودجه ای که در اختیار داریم خانه ی مورد نظر را از منطقه ی مناسب انتخاب نماییم ; قیمت ملک در ترکیه بر اساس شهرهای مختلف، منطقه‌بندی و امکانات ارائه شده در هر شهر متفاوت است; برای مثال در شهر استانبول مناطق مختلفی برای خرید خانه وجود دارد که با توجه به شرایط و موقعیت هر منطقه قیمت آن تعیین می‌شود .

قیمت آپارتمان در استانبول

قیمت آپارتمان در استانبول برای منطقه‌هایی که به بازارهای اصلی ; مراکز خرید و مراکز تفریحی نزدیک هستند دارای قیمت متفاوتی است ; همچنین در خصوص منطقه‌های مسکونی که به دریا نزدیک هستند نیز قیمت آپارتمان در استانبول با بخش‌های مسکونی دیگر تفاوت دارد.

همچنین با توجه به تنوع امکانات در مجتمع ها و آپارتمانها قیمت ها متفاوت است ; خرید ملک در استانبول برای مثال بسیاری از رزیدانس ها از امکانات رفاهی عمومی همانند استخر ، سونا ، سالن ورزشی ، نگهبانی ، امنیت بسیار بالا ، خدمات نظافتی ، نیروهای تعمیراتی رایگان و ….. بهره مند هستند.

قیمت خرید ملک در استانبول در این رزیدانس ها با این خدمات و امکانات در مقایسه با قیمت چنین ملکی در ایران بسیار ارزانتر میباشد.

تنوع منظره

تنوع منظره هم در شهر استانبول بسیار بیشتر و تقریبا با هر سلیقه ای سازگار است ; در استانبول میتوانید خانه ای در یک محله ی قدیمی با فرهنگ اصیل ترک خریداری کنید با کوچه پس کوچه های زیبا و نوستالژی ; و یا خانه ای رو به دریا و بوغاز بخرید ; و یا در یک منطقه ی جدید الاحداث و مدرن در برجهای سر به فلک کشیده و لوکس یک زندگی اروپایی را تجربه کنید; در هر صورت استانبول عروس زیباییست که چشم هر بیننده ای  را نوازش میکند.

با توجه به اینکه این شهر توریست پذیر بوده ، اهالی این شهر در تعاملات خود با اتباع خارجی بسیار مودب ; مهربان و مسئول رفتار می کنند; عموما برای راهنمایی و کمک به یک تبعه ی خارجی همیشه آماده هستند; و در عین حال به دلیل وسعت این شهر ; یک فرد غریبه از نگاههای آزار دهنده ی اهالی یک منطقه یا شهر کوچک در امان بوده ، احساس غریبگی نمیکند.

بر اساس گزارشی که حوریت املاک در سال ۲۰۱۷ اعلام کرده ; در استانبول قیمت ملک ۸ درصد و در کل ترکیه در یکی دو سال اخیر ۵ درصد افزایش داشته است.

خرید ملک در استانبول یعنی یک سرمایه گذاری بسیار سودآور ; بدلیل بالارفتن قیمت دلار مدتی خرید و فروش ملک در ترکیه کاهش یافته بود ولی از ماه اکتبر دوباره با رشد همراه بوده است.

معمولا بیشترین خرید و فروشها در ماههای اکتبر، نوامبر و دسامبر انجام می گیرد.

امروزه املاک و مستغلات  استانبول سرمایه گذاران بی شماری را از سراسر جهان جذب می کند; به خصوص در دهه گذشته استانبول تبدیل به مرکز جهانی بازار املاک و مستغلات شده است ;خرید ملک در استانبول پروژه های بزرگی مانند ۳ فرودگاه بین المللی ; کانال استانبول و نیز ۳ پل بزرگ و معروف را در خود جای داده که همه ی اینها به معنای فرصتهای شغلی بیشمار است .

استانبول، هفتمین بازار فعال در اتحادیه ی اروپا با توجه به شاخص جذابیت مرزی در سال ۲۰۱۵ شناخته شد ; اگر شما بیش از یک میلیون یورو دارید، می توانید ویلای رو به دریا را در بسفر استانبول خریداری کنید;همچنین شما میتوانید با قیمتی بسیار پایین تر یک آپارتمان بسیار شیک با امکانات رفاهی و امنیتی بالا در مناطقی همچون اسن یورت و یا بیلیک دوزو خریداری نمایید.

این مناطق از این جهت ارزشمند هستند که با وجود نزدیکی به مترو بوس، مراکز خرید; دو فرودگاه بین المللی آتاتورک و ایگا ; دانشگاهها و پردیس های مختلف ،مراکز درمانی و بیمارستانها از قیمت خوبی برخوردار میباشد.

 خرید خانه در استانبول یک تجارت بزرگ است حتی اگر قصد سکونت در استانبول را نداشته باشید ; به این دلیل   که ۶۰٪ از جمعیت استانبول زیر سن ۳۰ سالگی هستند ; علاوه بر این، در استانبول ۵۱ دانشگاه دولتی و خصوصی وجود دارد که بسیاری از دانشجویان ترک و خارجی در این دانشگاه ها تحصیل می کنند ; اکثریت آنها از متقاضیان فعال آپارتمان اجاره ای در استانبول و خرید ملک در استانبول هستند.

خرید ملک در استانبول

هزینه ی  زندگی در استانبول :

هزینه ی ماهانه ی زندگی در استانبول حدودا بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ لیر، معادل ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار می باشد.

هزینه های اصلی ( برق، وسیله ی گرمایشی، آب، خاکروبه) برای آپارتمان ۸۵ متر مربعی : حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ لیر.

هزینه اینترنت نامحدود ماهیانه  میانگین ۳۵ تا ۷۰ لیر.

هزینه تلفن همراه : در صورت استفاده از بسته ها و تعرفها ماهیانه میانگین ۳۰ تا ۵۰ لیر .

بلیط سینما : ۱۵ لیر

تاکسی : عموما بر اساس تاکسی متر محاسبه میشود ولی شروع قیمت از ۴٫۵ لیر میباشد.

و….

قیمت اقلام مختلف مواد غذایی و غیره با توجه به نوع خرید و محل خرید متفاوت میباشد

ولی بدلیل رقابت بین مراکز خرید معمولا قیمتها متنوع و با توجه به بودجه ی شما قابل مدیریت میباشد.

همچنین در روزهای مختلف هفته پازارهایی نیز ترتیب داده میشود که قیمت اجناس در این پازار ها به مراتب پایینتر است.

خرید خانه در استانبول با قیمت ارزان در 1399

3/5 - (4 امتیاز)

مقایسه ملک ها

مقایسه