آسان انتخاب کنید

اخذ اقامت با خرید ملک در استانبول

خرید ملک در استانبول

اخذ اقامت با خرید ملک در استانبول

بر اساس ضوابط و مقررات موجود در این کشور، اتباع خارجی، این امکان را دارند که با خرید ملک در استانبول یا هر یک از شهرهای دیگر آن اقدام به دریافت شهروندی نمایند و این اقامت تا هنگامی که ملک مذکور در تملک متقاضی است، تمدید خواهد شد. دقت داشته باشید که علاوه بر مزایای متعدد این روش که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت، با داشتن این اقامت، شما این امکان را خواهید داشت که برای مهاجرت به سایر کشورها بخصوص کشورهای اروپایی، از طریق سفارتخانه های آن کشورها در ترکیه خیلی سریعتر و آسانتر اقدام نمایید.

خرید ملک در استانبول

خرید ملک در استانبول

بدین منظور اول باید به استانبول رفته و پس از بازدید از چند ملک مختلف، ملک مورد پسند خود را انتخاب نمایید. پس از طی مراحل خرید ملک و زدن سند آن به اسم شما، لازم است که به اداره مهاجرت این کشور یا همان (Göç İdaresi) بروید و برای اخذ شهروندی از طریق خرید ملک در استانبول درخواست دهید و در زمان مشخص شده، همراه با مدارک خواسته شده، مجددا به این اداره رفته و اقامت 1 ساله خود را دریافت نمایید.

گفتنی است که از دیدگاه قانونی، محدودیت خاصی برای حداقل میزان سرمایه، جهت خرید ملک در استانبول تعیین نشده است. اما داشتن اطلاعاتی در مورد قیمت ملک در این شهر برایتان بسیار سودمند خواهد بود تا بدانید که دست کم به چه مقدار سرمایه نیاز خواهید داشت. همینطور بر اساس قوانین این کشور، تنها شرط لازم برای خرید ملک این است که شش دانگ سند ملک حتما به نام متقاضی و یا مشترکا تنها به صورت سه دانگ، سه دانگ به نام اعضای خانواده او باشد.

قیمت خرید ملک در ترکیه، شهر زیبای استانبول
قیمت خرید ملک در ترکیه، شهر زیبای استانبول

قیمت خرید ملک در استانبول به پول ایران

قیمت خرید ملک در استانبول  به عوامل مختلفی مثل محله، واقع شدن آن در برج ها و پروژه های جدید و مجهز، قدمت بنا، امکانات و… بستگی دارد. اما به طور متوسط قیمت ملک در این شهر در کمترین حالت از متری چهار هزار لیر شروع شده و از این رو برای خرید یک خانه تقریبا پنجاه متری بایستی حداقل مبلغ دویست هزار لیر به بالا در نظر بگیرید.

قیمت ملک در این شهر به پول ایران با توجه به قیمت روز لیر محاسبه خواهد شد. به عنوان مثال؛ اگر قیمت لیر را بین 3000 تا 3500 تومان در نظر بگیریم، قیمت یک ملک 200 هزار لیری در ترکیه، چیزی حدود 600 تا 700 میلیون تومان خواهد بود، که نسبت به قیمت ملک در کشور خودمان بسیار اقتصادی تر است.

چرا که در حال حاضر خانه ای در تهران، حتی در مناطق متوسط و رو به پایین نیز کمتر از یک میلیارد تومان پیدا نخواهید کرد، در حالی که با همین مقدار پول امکان خرید یک خانه نسبتاً خوب را در ترکیه خواهید داشت و بدین ترتیب می توانید از مزایای خرید ملک در استانبول نیز بهره مند شوید و در این کشور به کار و زندگی بپردازید. شما می توانید در استانبول یا هر شهر دیگری از ترکیه، ملک مد نظرتان را مطابق با نیاز و سلیقه خود انتخاب نمایید. مثلا اگر شما به شهرهای مدرن، بزرگ و پرجمعیت علاقه دارید، خرید ملک در شهرهایی مثل آنکارا، استانبول و ازمیر پیشنهاد می شود ولی اگر به طبیعت و دریا علاقه مندید و البته قصد خرید ملک با قیمت پایین تری را دارید، شهرهایی مثل آنتالیا و مارماریس مناسب تر هستند.

مراحل خرید ملک در استانبول و اخذ شهروندی از این طریق
مراحل خرید ملک در استانبول و اخذ شهروندی از این طریق

مراحل خرید ملک در استانبول  و اخذ شهروندی از این طریق

برای این کار بایستی مراحل زیر را به ترتیب طی کنید، تا در نهایت با کمترین دردسر صاحب ملکی در استانبول زیبا و خوش آب و هوا شوید و به سبب آن نیز اقامت  کشورترکیه را دریافت کنید. این مراحل عبارتند از:

1. نخست به ترکیه، شهر استانبول رفته و پس از بازدید از املاک گوناگون، ملک مورد پسند خود را انتخاب کنید. سپس عملیات قیمت گذاری توسط مامور شهرداری این کشور انجام می شود.

نکته قابل توجه این است که در ترکیه، بر خلاف ایران قیمتی که کارشناس دولت برای ملک تعیین و اعلام می کند، با قیمت حقیقی ملک فرق چندان زیادی ندارد و اکثرا کمتر از ده درصد است. از این رو، دارندگان املاک نمی توانند قیمت های نجومی و غیر واقعی به خریدار پیشنهاد دهند و این موضوع موجب اطمینان خاطر مشتری می گردد. اما در نهایت قیمت تعیین شده از سوی کارشناس در سند ملک ثبت خواهد شد.

2. مبلغ پیش پرداخت را به حساب مالک واریز نموده و واریز الباقی وجه را در روز انتقال سند انجام دهید.

3. در زمانی کوتاه تر از یک هفته، سند ملک خریداری شده به شما تحویل داده می شود و سپس می توانید با رفتن به اداره مهاجرت این کشور، درخواست وقت مصاحبه نمایید.

4. در موعد مشخص شده از سوی این اداره، که غالبا کمتر از یک ماه است، لازم است که با در دست داشتن تمامی اسناد و مدارک به آنجا رفته و به چند پرسش ساده پاسخ دهید.

5. در نهایت کارت اقامت یک ساله و در مواردی دو ساله به آدرس اقامت شما در ترکیه ارسال می گردد.

به این مطب امتیاز بدهید

مقایسه ملک ها

مقایسه